Patenty

Patent żeglarza jachtowego


Zostań kapitanem własnego lub czarterowanego jachtu i zacznij sam pływać po przepięknych polskich jeziorach. Aby zrobić patent żeglarski proponujemy kurs na żeglarza jachtowego, który zakończony będzie egzaminem z wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu żeglarstwa śródlądowego. Kurs żeglarza jachtowego składa się z kilku części podczas których nauczysz się budowy jachtu, podstawowych zasad panujących na wodzie, manewrów żeglownych oraz wszystkiego co potrzebne aby prawidłowo posługiwać się wiatrem.

Patent jachtowego sternika morskiego


Jeżeli masz ambicje aby zdać egzamin na jachtowego sternika morskiego możemy zaoferować Tobie kurs w tym zakresie zakończone egzaminem z zakresu żeglarstwa morskiego. Aby uzyskać jednak patent jachtowego sternika morskiego oprócz egzaminu potrzebne będą dwie opinie z rejsów po morzu których czas łączny to 200 godzin. Z patentem jachtowego sternika morskiego ( oraz radia VHF) możesz pływać po praktycznie wszystkich morzach i oceanach na świecie.

Sternik motorowodny


Patent sternika motorowodnego to dokument uprawniający do poruszania się łodziami motorowymi na wodach śródlądowych oraz wodach morskich do 2 mil morskich od brzegu. Długość maksymalna kadłuba łodzi nie może przekraczać 12 metrów. Jeżeli lubisz wygodę oraz prędkość na wodzie zdaj serdecznie zapraszamy na kurs sternika motorowodnego.

Motorowodny sternik morski


Jeżeli chcesz zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtów motorowodnych bez ograniczeń akwenu, patent motorowodnego sternika morskiego jest właśnie dla Ciebie. Patent upoważnia do prowadzenia jachtów motorowodnych o długości do 18 metrów oraz bez ograniczeń mocy silnika. Nauczymy Cię jak sprawnie poruszać się po morzu oraz jak manewrować bezpiecznie w porcie. Serdecznie zapraszamy na kurs motorowodnego sternika morskiego.

Radiooperator SRC i VHF


Bardzo przydatnym urządzeniem do poruszania się w portach oraz komunikowania się z innymi jednostkami pływającymi jest radio VHF którego patent jest również wymagany w większości krajów na świecie. Szkolenie z Radia VHF trwa parę godzin i skupia się zarówno na samej obsłudze radia jak i komunikowaniu się poprzez radio. Po przetestowaniu Twojej wiedzy otrzymujesz zaświadczenie dzięki któremu możesz złożyć wniosek o licencję na radio.

 

Częste pytania i odpowiedzi

1Gdzie odbywają się kursy?
Szkolenia odbywają się w miastach takich jak Szczecin, Bydgoszcz, Koszalin, Słupsk, Gdańsk oraz Wrocław.
2Ile trwa Szkolenie?
W zależności od rodzaju szkolenia kurs trwa od 1 do 7 dni.
3Czy można przeprowadzić kurs na sternika indywidualnie?
Tak, istnieje taka możliwość, dlatego zapraszamy do kontaktu telefonicznego aby omówić szczegóły.
4Gdzie się mieścimy?
Główną siedzibą jest Wałcz w woj. Zachodniopomorskim, jednak w miastach podanych wyżej również prowadzimy szkolenia dlatego w celu umówienia terminu prosimy o kontakt.
> KONTAKT Z NAMI <